ספל אחת מלכה

במקום עשרה כוסות כשפחות, כוס אחת כמלכה

נובמבר 20, 2015 - המסע לספל המושלם / מינימליזם

עוד לא הגיע מי שיסגנן את הביטוי "במקום עשרה כוסות כשפחות, כוס אחת כמלכה", אבל הביטוי המוזר הזה מגלם בתוכו את היסודות שמעצבים את המינימליזם ויוצרים  אורח חיים של פשטות.

אם אתחיל מהמשמעות המינימליסטית שהביטוי הזה נושא מאחריו הוא העיקרון שאדם שברשותו עשרה ספלי שתיה ימצא את עצמו מניח את הכוס בכיור אחרי שהיא תתרוקן, כאחריה תגיעה גם הכוס הבאה. כמו שהכיור יכול להכיל שני ספלים מלוכלכים הוא יכול להכיל עשרה. התוצאה של זה הוא מדף גדוש בספלים שאינם נחוצים והכיור מלא בספלים עצובים. לכן אימצתי לעצמי את עיקרון הספל הבודד. ישנו סט ארוז היטב שנועד לאורחים וכוס אחת ויחידה שמעולם לא נחה בתחתית הכיור. כוס אחת המקבלת יחס של מלכה.

ואם נעבור לצורך והרצון בחיים פשוטים ושלווים, אין דבר יותר מלחיץ ומעייף מהידיעה שישנו אי סדר ועבודה לא נעימה שממתינה. ברגע ששטיפת הכוס האחת לאחר השימוש הופכת להרגל, השטיפה לוקחת לא יותר משניות בודדות ונעשת בלי לשאוב משאבים מנטאליים. לעומת זאת כיור המכיל מספר פריטים הינו טרדה צורמת המנגנת מאחרי הראש. כוס בודדת הנמצאת בשימוש ומייד חוזרת למקומה מאפשרת לי לדעת בכל רגע נתון מה נדרש כדי לשתות, ולדעת שזה לא כרוך בתוספת חיפוש או ניקיון לא נעים. הכוס האחת תמיד במקומה, מלווה רק באסוציאציות של סדר ותחושת ניקיון. תשע הכוסות המלוכלכות שנערמו בכיור מציבות אתגר לכוס האחרונה המחפשת מקום ליידם, הן ניצבות שם בהאשמה שקטה המנדנדת במודעות, דורשות הפניית משאבים פיזיים והמנטאלים. ובנימה אישית, הגרוע מכל הוא עולם האסוציאציות השליליות הדבק בכוסות היוצאות מהכיור, מכוסות בכל מה שעבר שם באותה התקופה. מולם ניצבת כוס אחת שתמיד רעננה ונקיה.

לכן לחזור ולסכם: "במקום עשרה כוסות כשפחות, כוס אחת כמלכה".

————————–

התמונה של הספל היפיפיה הזו הגיע מכאן.

› tags: כוס / כיור / כלים / מינימליזם / ניקיון / ספל / פשטות /

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים