המסע לספל המושלם

המסע לספל המושלם

מאי 18, 2016 - המסע לספל המושלם

ישנם דברים שאם אני או רעייתי היינו יודעים אחד על השני, היו גורמים לנו לחשוב פעמיים לפני שהיינו נכנסים לחופה. אני זוכר את הזעזוע שלה כשהיא גלתה שאני נהנה גפילתאפיש.  מצידי, אני מתקשה להתאושש מתוספת החלב והסוכר שמשתלבת עם כל דבר: אורז עם חלב וסוכר, אטריות עם חלב וסוכר והגרוע מכל – תה עם חלב וסוכר. אבל הנושא הכאוב מכל היה כשהסברתי לה למה חשוב להגיש קפה נמס בספל ותה בכוס זכוכית. המבט שלה שאמר שלא רק שהיא לא מסכימה, אלא היא בכלל לא מבינה על מה אני מדבר גרם לי לתהות האם מצאתי את האדם המתאים. מצד שני הנכונות שלה לסבול את השגעונות שלי, מעידים יותר מכל, שלפחות אני עשיתי עסקה טובה.

השאיפה להנות מספל מושלם התחילה הרבה לפני כן, גם אם אני לא יכול להצביע בדיוק על הנקודה. תמיד נהגתי לסובב את הכוס מפני שלגמתי, לחוש את המרקם, להביט בצורה, בצבע, לחוש את המשקל ואת האופן בו הכוס מתיישבת בכף היד ורק אחר כך להנות מהטעם. אני לא יכול לשכוח את המבט האורג בו הבטתי באוסף המזכרות שהיה מונח על המדף בבית הורי, חולם לנסות את אחד הספלים בהם בקושי היה מותר להביט. בזמן שאחרים החזיקו מערכות כלים של שישה ספלים זהים לאורחים, אני החזקתי בעבר מערכות של שישה ספלים שונים לעצמי. כבר ציינתי כמה אני מעריך את רעייתי?

אבל השאיפה לספל המושלם לא הגיע לידי סיפוק, ובכל פעם בה ראיתי כוס שנראתה מבטיחה מהקודמת, בחנתי אותה בעיון: האם היא באמת טובה מהקיימת? האם שווה בשבילה לחטוא מאורח החיים המינימליסטי שאליו אני שואף ולרכוש דבר מיותר נוסף?

אז לא, המסע לספל המושלם הוא מסע אינסופי, כי ספל שכזה אינו קיים. כפי שציינתי, כוס התה שונה מכוס הקפה, ודינו של הקפה השחור שונה מהנס ומהאספרסו. אבל לא זו הבעיה המרכזית, מעבר לזו עולם הדימויים והתחושות שהספל מקנה לי שונה לחלוטין מעולם התחושות שהספל מקנה למשהו אחר, כלומר ספל שאני רואה בה איכויות נעלות, תראה כלא מתאימה למשהו אחר. וגרוע מכך, כל אחד מאיתנו משתנה במשך השנים, והחיספוס של כוס נעורים מרדנית לא מתאימה לרכות של כוס בתקופת הרומנטיקה ושניהם לא יתנו מענה לצורך נפשי בכוס שמונחת באופן יציב, וכו'.

כלומר לא, לא היה ולא יכול להיות ספל מושלם, אבל אין ספק שיש ספלים עם איכויות שונות, וישנה השאיפה לעטוף את הרגע של הלגימה הראשונה באיכויות הטובות ביותר.

—————————————————

התמונה היא של ספל שללא ספק יכול לזכור בתואר, כמובן שמושלם מבחינות אחרות לחלוטין מאילו אליהם אני מתכוון ושואף, אבל צריך לדעת להעריך גם דברים שכאילו. אם יש מי שמשום מה מעוניין לרכוש, אז התמונה הגיע מכאן.

› tags: the perfect mug / כוס / מושלם / ספל /

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים