פוסט אחרון בנושא מינימליזם

יולי 30, 2017 - מינימליזם

הדברים נכתבו בעקבות הגיגים של בוקר על תקתובת שהתקיימה ב-FB ובעקבותיה הבנתי למה אתר זה דאך ולמה נראה לי שמינימליסטים לא כותבים אלא רק עונים:

הפרדוקס של המינימליזם הוא שהוא מכלה את עצמו. כלומר מינימליזם הוא תהליך של התנקות מרעשים, תהליך גמילה. בסופו של תהליך ההתנמנמלוט 😉 האדם לא נישאר עם אידיאל מינימליסטי, אלא בסופו של התהליך הוא פוגש את עצמו ומתפנה לעסוק במה שיקר לו. לכן "מינימליסט מתקדים", מפסיק להגדיר את עצמו כמינימליסט ופונה לתחום אליו התפנה לעסוק, וככול שהפנים וזיכך את הלך המחשבה וההרגלים, הוא פחות עוסק במינמליזם, ומגדיר את עצמו ועוסק במה שהוא.

יכול להיות שבסופו של דבר המינימליסט ימצא את עצמו כאספן בבית גדוש ברכוש, אבל עדיין יהיה מינימליסט, בגלל שהוא ידע בדיוק מה ולמה הוא צורך. לכן פעמים שהמינימליזם לא רק שמכלה את עצמו, אלא נראה כסותר את עצמו.

הרגשתי את זה על עצמי, כשבתחילת הדרך, כשהייתי צריך חיזוקים, כתבתי בלוג בנושא: תרגמתי, תמללתי, קישרתי וחיברתי תכנים. וככול שהתקדמתי והפנמתי את היכולת לשמוע מעבר לרעשים, גם המרכזיות של המינימליזם ירדה ולמדתי להכיר את עצמי מחדש. לכן כיום הבלוג נטוש וסביר להניח שימחק בקרוב. ובסופו של תהליך המינימליזם (שלעולם לא נגמר), הבנתי שאני כבר לא מינימליסט, אני אני, מה שזה לא יהיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים